Сам собі захисник: як вибрати перцевий балончик

Сам собі захисник: як вибрати перцевий балончик

Перцевий балончик — простий та абсолютно легальний засіб для самозахисту. Використовувати його можна будь-якій людині без отримання спеціального дозволу. Під час розпилювання речовина, що знаходиться в такому пристрої, потрапляє в очі зловмисника та викликає сильне печіння й сльозотечу. Дезорієнтація нападника протягом декількох хвилин дає жертві змогу оговтатися та швидко втекти або покликати на допомогу.

Щоб підібрати ефективний перцевий балончик, потрібно розуміти, якими вони бувають та як діяти правильно, щоб не нашкодити самому собі.

D:\ЕТХТ\Игорь Бажин\Ohrana\3.jpg

Тактико-технологічні характеристики газових балончиків

Таку річ для самостійного захисту можна обирати за декількома показниками:

  • робочою речовиною;
  • способом розпилення;
  • розміром та вагою.

Усі балончики розділяються на три різновиди:

  • струменеві;
  • аерозольні;
  • аерозольно-струменеві.

Перший варіант підходить для використання у закритих приміщеннях та має досить велику дальність дії. Проте цілитися потрібно дуже ретельно, щоб влучити в ціль з першого разу, бо іншого шансу може й не бути.

Аерозольні балончики випускають широку газову хмарку, тож потрапити в ціль буде набагато простіше. Проте в закритих приміщеннях його використовувати не можна, бо під дію газу потрапить і сам власник. При використанні на вулиці треба зважувати на напрямок та силу вітру, бо легка газова хмарка може просто здутися в іншому напрямку.

Найбільш універсальний варіант — аерозольно-струменеві балончики. В залежності від того, як розпилюється речовина, його можна застосовувати як у приміщенні, так і на вулиці.

В продажу є балончики з різною «начинкою»: зі сльозогінним газом, перцеві та комбіновані. Останній — найбільш ефективний, бо однаково впливає як на людей, так і на тварин, а от сльозогінний балончик проти собак неефективний.

Розмір має значення

Вибираючи розмір балончика, люди зазвичай намагаються купити модель об’ємом побільше, спокушаючись на нібито економію. Це неправильно! 

Об’єм балончика має бути таким, щоб вистачило на одне використання й не більше. По-перше, тягати з собою велику «бандуру» незручно, ви просто не зможете непомітно дістати його та скористатись вчасно. По-друге, після першого застосування ви ніяк не зможете дізнатися, скільки речовини залишилось в середини, тож наступного разу балончик може просто не спрацювати, бо весь газ буде використано, або його буде замало. Спеціалісти з безпеки рекомендують дівчатам підбирати моделі, об’ємом 20–35 мл, а хлопцям трохи більші — близько 60 мл.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *