Харчування рибою чи вживання харчових добавок: що краще для забезпечення організму Омегою-3?

Харчування рибою чи вживання харчових добавок: що краще для забезпечення організму Омегою-3?

Для здоров’я нашого організму дуже важливо забезпечувати збалансоване харчування, насичене всіма необхідними поживними речовинами. Одними з найважливіших складових є жирні кислоти Омега-3, які мають чимало корисних властивостей. Отримувати їх можна як з продуктів харчування, так і зі спеціальних харчових добавок. Пропонуємо дізнатись більше про джерела Омега-3 та обрати найкраще.

Корисні властивості Омега-3

Про користь жирних кислот Омега-3 відомо немало. В першу чергу вони мають велике значення для підтримки серцево-судинного здоров’я. Вони сприяють зниженню ризику різних захворювань серця, а також здатні покращувати еластичність судин та контролювати артеріальний тиск.

Високо цінують Омега-3 і за протизапальні властивості. Жирні кислоти здатні запобігти хронічним запальним захворюванням на кшталт артриту. Важливі вони й для нормального функціонування мозку та підтримки когнітивних функцій.

Вживання жирних кислот Омега-3 здатне розв’язати чимало проблем зі шкірою, волоссям та нігтями. Ці поживні речовини підтримують здоров’я очей, протидіючи багатьом проблемам із зором.

Жирні кислоти Омега-3 оптимізують обмінні процеси в організмі. Крім того, вони сприяють нормалізації сну та покращенню спортивних результатів. Дуже важливо вживати Омега-3 вагітним жінкам для підтримки здоров’я: як власного, так і плоду.

Корисні джерела Омега-3

Жирні кислоти Омега-3 можна отримати з різних джерел: як з продуктів харчування, так і шляхом вживання спеціальних харчових добавок. Розглянемо детальніше кожен з варіантів.

Збалансоване харчування — ідеальне рішення для підтримки здоров’я та чудового самопочуття. Якщо ви бажаєте насичувати організм жирними кислотами Омега-3, варто звернути увагу на такі продукти:

  • риба — лосось, сардина, тріска та інші види є цінними джерелами Омега-3. Дієтологи рекомендують додавати їх до раціону два рази на тиждень або навіть частіше;
  • насіння льону — важливе джерело жирних кислот для веганів. В ньому міститься чимала концентрація поживних речовин, здатна задовольнити щоденну норму споживання;
  • волоські горіхи — порівняно із рибою, в них міститься менша концентрація жирних кислот. Втім комплексне вживання різних продуктів дозволяє підтримувати достатній рівень поживних речовин в організмі.

Виробники харчових добавок пропонують отримувати поживні речовини завдяки вживанню спеціальних БАДів. Це можуть бути як капсули, так і риб’ячий жир у рідкій формі. Чудове рішення — супер Омега-3 від Carlson, яка має збалансований склад та чудову ефективність.

Яке джерело Омега-3 обрати?

Насправді немає чіткої потреби обирати щось одне. Цілком можливо поєднувати різні джерела Омега-3, що дозволить їм доповнювати один одного. Та варто розуміти, що кожен з варіантів має свої плюси та мінуси.

Переваги та недоліки отримання жирних кислот Омега-3 з продуктів харчування

Серед основних переваг є широкий вибір природних джерел поліненасичених жирних кислот. Ви можете обирати будь-який варіант на свій смак: рибу, насіння льону тощо. При цьому всі ці продукти містять велику кількість  інших поживних речовин, що дозволяє нашому організмові отримувати достатньо різних вітамінів та мінералів.

Втім такий варіант має і певні недоліки. Наприклад, в різних продуктах може відрізнятися вміст жирних кислот, що не завжди дозволить забезпечувати потрібну їх кількість. Сюди ж можна додати й той факт, що неправильне приготування чи зберігання продуктів може призвести до втрати корисних властивостей кислот. Не слід забувати, що через значне забруднення водойм у всьому світі риба може містити велику кількість ртуті та токсинів, що становить ризик для здоров’я людини.

Переваги та недоліки отримання жирних кислот Омега-3 шляхом вживання харчових добавок

Вживання біодобавок Омега-3 — чудове рішення, адже це дозволяє у зручній формі отримувати поживні речовини. Відсутня й необхідність чіткого розрахунку необхідної порції: всі добавки містять точно визначену кількість жирних кислот. Підходять БАДи й для людей з обмеженою дієтою: наприклад, існує спеціальна Омега-3 для веганів, при виробництві якої застосовують сировину з рослинних джерел. Ще одна важлива перевага — для отримання жирних кислот з тваринних джерел, використовується риба, вирощена в спеціальних чистих водоймах, що мінімізує ризик накопичення в ній ртуті та токсинів.

Недоліків у харчових добавок немає, особливо, якщо ви надаєте перевагу якісній продукції провідних брендів. Втім варто розуміти, що вони не здатні задовольнити потребу в інших поживних речовинах, на відміну від продуктів харчування.

Дуже важливо включити до свого раціону жирні кислоти Омега-3. Вони мають велику користь для здоров’я. Ну а вибір джерела їх отримання повністю залежить від індивідуальних потреб кожної людини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *