Який тип вогнегаснику обрати для різних класів пожеж

Який тип вогнегаснику обрати для різних класів пожеж

Який тип вогнегаснику обрати для різних класів пожеж? На це питання допоможе дати відповідь нормативний документ — «Правила експлуатації вогнегасників», який затверджено Наказом МВС України № 25 від 15.01.2018 року. В ньому установлюються вимоги до експлуатації та обслуговування вогнегасників, призначених для гасіння різних класів пожеж. В цих правилах також зазначено обов’язкові кількісні норми находження вогнегасників на об’єктах. Ця публікація заснована на витягах з зазначеного документу та допоможе вам зрозуміти, скільки потрібно вогнегасників для вашого приміщення і яких саме.

Критерії вибору вогнегасника

Критеріями вибору типу вогнегасника для захисту об’єкта є:

  • категорія об’єкта за вибухопожежною та пожежною небезпекою приміщень;
  • клас можливої пожежі;
  • придатність вогнегасника для гасіння пожежі певного класу та відповідність умовам його експлуатації;
  • вогнегасна здатність вогнегасника конкретного типу;
  • захищувана площа;

Типи вогнегасників та класи пожеж

Придатність вогнегасників до гасіння пожеж різних класів та діапазони температур їх експлуатації визначено у Правилах експлуатації та типових норм належності вогнегасників.

Таблиця переліку класів пожеж та типів вогнегасників:

Критерії вибору типу вогнегасника

Примітки. ** Використання, небезпечне для життя людини. *** Для водяних вогнегасників із зарядом води з добавками, що забезпечують гасіння пожеж класу В. **** Для водяних вогнегасників із зарядом води з сольовими добавками, що забезпечує гасіння пожеж класу F.

Якщо на об’єкті можливі осередки пожеж різних класів, слід обирати вогнегасники окремо для кожного класу пожежі або віддавати перевагу більш універсальному вогнегаснику. Слід пам’ятати, що всі вогнегасники мають кінцевий термін експлуатації і для забезпечення їх надійності необхідно періодично проводити обслуговування та перезарядку вогнегасників

Порошкові вогнегасники

Найбільш поширеними на сьогодні є порошкові вогнегасники. Вони можуть застосовуватися для гасіння пожеж твердих речовин, газів, горючих рідин, електрообладнання, крім тліючих матеріалів і обладнання, що може зіпсуватися при попаданні в нього порошку. Вогнегасним засобом виступає порошок з подрібненими солями і хлоридами натрію і калію, тальк або біла сажа.

Як обрати Порошкові вогнегасники

Газові вогнегасники

В Газових або, як їх ще називають, Вуглекислотних вогнегасниках в якості вогнегасної речовини використовується діоксид вуглецю. За принципом дії вуглекислотні вогнегасники відноситься до деоксіданту. При його використанні в місці і навколо області горіння створюється хмара високої концентрації газу СО2, яка практично виключає можливість доступу кисню і призводить до згасання пожежі.

Як обрати Газові вогнегасники

Водопінні вогнегасники

В водопінних вогнегасниках вогнегасною речовиною виступає фторвмісний розчин, який утворює піну. Їх забороняється використовувати для гасіння електроустановок, що знаходяться під напругою, так як піна є провідником струму, а також при загорянні лужних металів.

Як обрати Водопінні вогнегасники

Водяні вогнегасники

Водяні вогнегасники використовують для гасіння практично всіх речовин, за винятком тих, що бурхливо реагують з водою з виділенням горючих газів і теплової енергії. Вони придатні для гасіння пожеж класу А (горіння твердих речовин). Існують вогнегасники із зарядом води зі спеціальними добавками, які дають можливість застосовувати їх для гасіння пожеж класу В (горіння рідких речовин) і навіть класу F (горіння олії і жирів).

Як обрати Водяні вогнегасники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *