Принцип роботи метеостанції

Принцип роботи метеостанції

Отримати комплексну інформацію про кліматичні умови в навколишньому середовищі дають можливість метеостанції. Це вимірювальні прилади типу «все-в-одному», які оснащуються кількома датчиками. Розповідаємо докладніше про пристрої, які ви знайдете в каталозі компанії SimVolt. 

Принцип роботи метеостанції

Функції метеостанції

Майже вся техніка в цьому класі вміє вимірювати температуру повітря. І навіть якщо це її єдина функція, вона відрізняється від термометра. Метеостанція збирає інформацію від кількох датчиків. Зазвичай вони встановлені всередині та зовні приміщення. Існують моделі, які вимірюють температуру ґрунту та води, — вони особливо корисні для сільського господарства. 

Вимірювальні прилади SimVolt також можуть оцінювати такі показники:

  • атмосферний тиск;
  • вологість повітря і точку роси;
  • кількість та інтенсивність опадів;
  • напрямок і швидкість вітру;
  • інтенсивність сонячного випромінювання;
  • наявність грози з блискавками;
  • інтегральні показники, наприклад індекс тепла. 

Ключові характеристики

Найважливіше для метеостанції — спосіб підключення датчиків. Бездротовий дає більше свободи в розміщенні сенсорів, однак змушує використовувати батарейки чи акумулятори для їх живлення. Окрім того, максимальна відстань зв’язку в такому випадку не перевищує 50–300 м. Цей показник також може зменшуватися, якщо між базовим модулем і датчиками є стіни та інші перешкоди. 

Точність вимірювання показників залежить від сфери застосування приладу. Для домашньої метеостанції похибка 1 градус і 2–3 км/год швидкості вітру не матиме великого значення. А в сільському господарстві, авіації чи логістиці важливі навіть частки цих показників. 

Сучасні метеостанції часто мають функцію віддаленого доступу. Вона дає можливість підключати пристрій до інтернету за допомогою Wi-Fi або кабелю Ethernet. Завдяки цьому ви отримуєте важливу інформацію в будь-якій точці планети. Така функція допомагає вчасно вмикати систему обігріву чи поливу. 

Рівень автоматизації

Найпростіші метеостанції потребують особистого контролю. Це означає, що вам доведеться підходити до екрана та зчитувати виведені на нього показники. Такі моделі дешеві, але не завжди зручні. 

Автоматизовані метеостанції збирають інформацію в цифрові пакети. Вони передають її на певний пристрій, наприклад комп’ютер, смартфон або лабораторний термінал. Ви отримуєте необхідні дані без особистого контролю. 

Метеостанції також можуть використовуватися для автоматизації іншого обладнання. Вони здатні подавати команди на ввімкнення опалення та вентиляції, розкриття захисних конструкцій і згортання вітрильних поверхонь. Це робить їх ідеальним інструментом для комерційних галузей, зокрема промисловості, транспорту та сільського господарства. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *