Переваги технології лазерного різання

Переваги технології лазерного різання

Одна з найпрогресивніших технологій промислового виробництва — лазерна різка металу та труб. Вона пришвидшує виготовлення складних деталей, зменшує їхню собівартість та кількість відходів. Розповідаємо, в чому полягають її ключові переваги. 

Особливості технології

Лазерна різка листового металу — безконтактний процес, який не передбачає використання механічного різця чи іншого інструмента, що торкається заготовки. Отвір вирізають концентрованим променем світла, який містить величезну кількість енергії. Він нагріває метал до такого ступеня, що той починає випаровуватися, залишаючи розріз із рівними гладенькими краями. Спеціальні лінзи дають змогу фокусувати промінь у зоні діаметром у частку міліметра. Така висока точність недосяжна для більшості технологій минулого покоління. 

Переваги лазерного різання

Компанія Gruar виконує завдання з виготовлення деталей із похибкою менше 0,1 мм. Це можуть бути важливі компоненти для електроніки, автомобілів, промислового устаткування, медичної техніки. Крім того, лазерна різка труб і листового металу дає такі переваги:

  • Економічність. Під час механічного розкрою використовують шаблони, вартість яких  включають у ціну готового продукту. Тобто, що менша серія, то вищі витрати на кожну одиницю продукту. Лазером керує комп’ютерна програма, тому йому не потрібен шаблон.
  • Безпека. Ймовірність деформації заготовки під час обробки зводиться до мінімуму. Це зменшує відсоток браку та знижує витрати на додаткову обробку виробів.
  • Універсальність. Gruar працює із широким спектром металів — чорною та неіржавною сталлю, алюмінієвими сплавами, латунню тощо.
  • Безвідходність. Немає стружки, обрізків та інших відходів, що збільшують собівартість продукції. 

Чому варто звертатися до професіоналів?

Звичайно, кожна технологія має свої недоліки. Лазерні верстати дуже ефективні, але дорогі — їхня вартість вимірюється десятками тисяч доларів. Далеко не кожне виробниче підприємство може дозволити собі купити таке устаткування. Саме тому малий і середній бізнес найчастіше звертається до спеціалізованих підрядників. 

Ще один мінус — обмеження застосування лазерного променю. Наприклад, ефективність його роботи з дзеркальними поверхнями та теплопровідними матеріалами може бути гіршою. Щоб подолати ці обмеження, потрібно правильно підбирати налаштування верстатів. Це можуть зробити тільки справжні професіонали, які мають багаторічний досвід у сфері металообробки. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *