iPhone 14 Pro та iPhone 13 Pro: основні відмінності

iPhone 14 Pro та iPhone 13 Pro: основні відмінності

Якщо вам не хочеться носити в кишені гігантський телефон розміру Max, то нещодавно представлений Айфон 14 Про підійде вам своїм меншим розміром. Але чим він відрізняється від попереднього iPhone 13 Pro? І чи варто переходити на новішу модель, якщо у вас вже є 13 Pro?

iPhone 14 Pro має практично той самий дизайн, але з двома невеликими змінами: перша — вищий екран з більш тонкими рамками навколо нього, що має зробити телефон трохи вужчим і зручнішим для захоплення однією рукою, а друга — новий виріз у формі пігулки замість звичного вирізу.

Ви також отримуєте новіший та швидший чіп Apple A16, швидшу пам’ять та вперше за довгий час сенсор з вищою роздільною здатністю для основної камери. Ось ключові відмінності між двома моделями, які ми сьогодні розглядаємо.

Дизайн та дисплей

iPhone 14 Pro виконаний у знайомому дизайні з попередніх двох поколінь: матова скляна задня панель, корпус з нержавіючої сталі, плоскі бокові грані.

З точки зору практичності, ви отримуєте однаковий захист від води та пилу IP68 як на 14 Pro, так і на 13 Pro, і обидва використовують роз’єм Lightning (хоча, за чутками, iPhone з USB-C може з’явитися в 2023 році).

Отже, як щодо дисплея? Обидва телефони оснащені 6,1-дюймовим OLED-екраном з практично однаковою роздільною здатністю.

Однак, iPhone 14 Pro поставляється з дисплеєм Always-On, довгоочікуваною функцією. У iPhone 13 Pro такої функції, на жаль, немає.

Продуктивність та програмне забезпечення

iPhone 14 Pro отримав нове покоління кремнієвого процесора Apple — чіп A16 Bionic. Цей новий процесор є оновленням у порівнянні з Apple A15, але насправді це скромний приріст продуктивності. Він побудований на 4-нм техпроцесі наступного покоління (проти 5-нм для старого чіпа A15), однак, схоже, що більшість переваг пішли на оптимізацію його енергоефективності.

Хоча ми все ще отримуємо 6 ГБ оперативної пам’яті, за чутками, Apple використовує більш швидку пам’ять LPDDR5, що є ще одним оновленням у порівнянні з LPDDR4X, яка використовувалася в попередній моделі.

Камера

Камера нового iPhone 14 Pro повинна бути з більш високою роздільною здатністю 48-мегапіксельного датчика для основної камери. Він прийшов на заміну нинішньому 12-мегапіксельному, і через його більший розмір ця камера на задній панелі стала ще більшою.

Відмінності камери iPhone 14 Pro від камери 13 Pro:

  • 1X камера: 48 Мп на 14 Pro проти 12 Мп на 13 Pro
  • 0.5X камера: 12 Мп на обох
  • 3Х камера: 12 Мп на обох

Що стосується відео, то кінематографічний режим, який був запущений в минулому році, але тільки з підтримкою 1080p, тепер доступний в роздільній здатності 4K, і тепер ви можете вибирати між 24 кадрами в секунду або 30 кадрами в секунду.

Ще однією новою функцією відео є режим Action. Ця функція є необов’язковою, і ви можете вмикати та вимикати її в додатку камери. За рахунок деякого обрізання вона забезпечує вражаючу, схожу на карданну стабілізацію відеоматеріалів і буде особливо корисна для спортивних і екшн-кадрів!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *